Kuigi piknikku võib pidada nii talvel, kevadel kui sügisel, on suvi loomulikult selleks just parim aeg!
Paki pere, sõbrad ja lemmikloomad kaasa, vali välja mõnusalt hubane paik ning suurepärane puhkus on garanteeritud.
Piknikukoha klassika on muidugi rohelus ja teistest eraldi asuv muruplats. Kuid ka rand, botaanikaaed ja vabaõhumuuseumid, loomaaed ja mõisapark on justkui üheks hubaseks lõõgastavaks piknikuks täiesti sobilikud paigad.
Grill vs. piknik
Mõni aeg tagasi rääkisime grillimisest ja barbecuest (BBQ). Nende mõlema puhul oli ühiseks nimetajaks toidu valmistamine küpsetamise ja kuumuse teel. Pikniku puhul aga pannakse rõhku rohkem sotsialiseerumisele ja mõnusale äraolemisele, mitte niivõrd vahel lausa tunde kestvale kokkamisele.
Seetõttu on ka piknikutoidud enamjaolt külmtoidud ja neid on mõnus näppude vahelt näksata.
Ettevalmistused piknikuks!
Ettevalmistused piknikuks võivad olla põhjalikud, läbikaalutletud menüü ja teemaga ettevõtmised. Kes aga soovib spontaansemat väljasõitu, sellel võib see planeerimine aega võtta vaid poes käigu jagu. Oluline on vaid piisavalt suure ostukoti ja rahakoti 🙂 olemasolu.
Eestimaa ilmale mõeldes ongi vist maakeeli lollikindlam see viimane variant. Vaid üksikutel perioodidel võib kindla peale öelda, et ka paari päeva pärast on piisavalt soe ja kuiv ilm, et üks korralik välipiknik maha pidada. Minu auto pagasnikus on alati piknikuvaip.
Mida piknikul süüa ja juua?
Oled gurmeekokk, harrastus- või pühapäevakokkaja? Või puudub sinu sõnavarast toidutegemine üldse? Esimesel juhul aitab piknikutoitude ideedega suur hulk erinevaid (online) retseptiraamatuid. Üks suurimaid Eestis on kindlasti Toidutare, kus on lausa eraldi alajaotus „piknik“. Teiste puhul aitavad hädast välja meie suure valikuga toidupoed.
Jookidest on omal kohal kõikvõimalikud maitseveed, mahlad ja karastusjoogid, kuid ka lahjemad kesvamärjukesed.
Kuidas katta piknikulaud?
Kõige lihtsam on muidugi ühekordselt kasutatavad nõud. Sedasi jääb ära raskete taldrikute – klaaside tassimine ja nende hilisem küürimine. Kui aga soovid piknikupäeva veidi pidulikumaks muuta, soovitame kindlasti mõelda ikka ka nende „päris“ sööginõude peale. Siinkohal on igati sobilik kaasa võtta komplekt noa ja lõikelauaga.
Mida piknikul peale söömise veel teha?
Otse loomulikult on see koht, kus veeta kvaliteetaega oma pere ja lähedastega. Võtmesõnaks võiks olla siin suhtlus. Kui aga jututeemad hakkavad otsa saama, võib jutulõnga ergutamiseks abiks võtta erinevad seltskonnamängud.
Mõnus seltskondlik ajaviitmine sobib lõpetada õnneküpsistega. Siis tabab kaks kärbest ühe hoobiga – seltskonnast igaüks saab tuleviku ennustuse ja mõnusalt magusalt matsuva suu!
Hakkame minema!
Nüüd, kui pikniku põhitõed on paika pandud, on aeg teele asuda! Viska pilk aknast välja – kas täna on üheks mõnusaks looduses viibimiseks sobilik ilm või peab veel mõne päeva ootama?
Kui takistuseks on vaid jahe tuul, haara kaasa soe pusa ja suska pähe müts, ning teekond (esmalt toidupoodi) võibki alata!